Arheološki park ni še nared, bo pa kmalu
Arheološki park v Simonovem zalivu bi moral dobiti pravo podobo do konca leta. Čeprav se ta podoba že precej nakazuje, pa park še ni povsem nared.
IZOLA > Vodja projekta AS (Arheologija za vse), ki že dve leti poteka v parku, in dekanja Fakultete za humanistične študije Irena Lazar pravi, da so jim Norveška, Islandija in Lihtenštajn, ki so jim namenile 1,2 milijona evrov, za en mesec podaljšali rok za ureditev. Na roko naj bi jim šli, ker gre za naložbo, odvisno od javnih naročil, ki vzamejo veliko časa. Lazarjeva obenem zagotavlja, da ni bojazni, da parka ne bi dokončali do konca januarja. Predvidene zabojnike so že postavili, začeli so urejati njihovo notranjost in okolico, priskrbeli so oznake za peš in morske poti. Tudi talne mozaike, ki so bili v Restavratorskem centru Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, so že vrnili v Simonov zaliv. Z urejenim antičnim najdiščem želijo v Izoli vzpostaviti kulturni turizem. MC
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.