Črne čačke in napis Riko na zidovih Vile Park
Napisi s črno barvo in čačke na fasadah, zidovih ob stopniščih, tlakovcih ... Tak prizor se je pred dnevi ponujal v delu turističnega kompleksa na Bernardinu. Vile Park v lasti družbe Sava Turizem so postale tarča vandalov. Na eni izmed fasad je še vedno viden napis Riko. Kdo je kriv za čačke in popisane fasade, policija še preiskuje.
PORTOROŽ > Udarec vandalov je toliko hujši, ker so niz posameznih vil v sklopu Vile Park prenovili nedavno. Gre za velike črne lise in čačke na različnih delih stavbe, tudi ob Vili Orada in Vili Nimfa. “V začetku tega tedna se je na našem objektu Vile Park zgodil vandalizem, ki nas je močno prizadel, saj je objekt nedavno prenovljen,” so povedali v družbi Sava Turizem in dodali, da vandalizem preiskuje policija.
Natančne ocene škode še nimajo, so se pa že lotili odstranjevanja zmazkov. A ti so bili v četrtek še kar vidni, to velja tudi za napis Riko.
Službo za stike z javnostjo v družbi Sava Turizem smo povprašali, kako si razlagajo ta napis in ali menijo, da je povezan z dejstvom, da je podjetje Riko nedavno prenavljalo kompleks. Povprašali smo jih tudi, ali so poravnali vse obveznosti do te družbe.
“Nad dejanjem smo zelo negativno presenečeni. Naš glavni izvajalec gradbeno obrtniških del je Riko, do njih nimamo odprtih obveznosti, vsi zapadli računi so bili plačani v roku,” so povedali v Savi Turizem.
Anita Leskovec, predstavnica za odnose z javnosti na koprski policijski upravi, je pojasnila, da so prijavo dobili v torek. Policisti so opravili ogled in preiskujejo kaznivo dejanje poškodovanja tuje stvari.
Investicija v Hotel Vile Park je bila vredna nekaj več kot pet milijonov evrov. Kot pravijo v družbi Sava Turizem, so gostje nad prenovo navdušeni. Črne čačke na stenah te stavbe pa gotovo puščajo nekaj grenkega priokusa.
“Ker je v teku policijska preiskava, dogodka ne moremo komentirati. Glede na namige o morebitnemu neplačevanju računov bi radi poudarili, da podjetje Riko vse svoje račune plačuje v roku, tako je bilo tudi pri projektu prenove Vile Park. Dokončni obračun s podizvajalci še ni narejen; prepričani smo, da bomo po dokončnemu obračunu lahko vsa morebitna nezadovoljstva, v koliko bodo obstajala, tudi konstruktivno rešili,” pa so nam pojasnili v Riku.
Vsekakor pa obsojamo kakršenkoli vandalizem.
Kako komentirajo vandalizem na Bernardinu (o katerem so prvi poročali na spletnem portalu Regional), smo povprašali tudi v podjetje Riko, njihov odgovor še čakamo. SR