Danes bo dokončno znan novi rektor Univerze na Primorskem
Po današnjem drugem krogu volitev bo končno znano ime novega rektorja Univerze na Primorskem (UP). V prvem krogu pred slabima dvema tednoma je izmed dveh kandidatov največ glasov sicer prejel Dragan Marušič, a bi za zmago v prvem krogu potreboval absolutno večino vseh volilnih upravičencev. V igri je tudi Darko Darovec.
KOPER> Za dekana Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Dragana Marušiča je v prvem krogu glasovalo 254 volilnih upravičencev, za drugega kandidata Darka Darovca, sicer direktorja Znanstveno-raziskovalnega središča, pa je glasoval 201 volilni upravičenec. Vseh upravičencev je 628.
Novi rektor bo mandat nastopil 22. novembra
V drugem krogu volitev, ki bo danes, bo za zmago zadostovalo, da bo kandidat prejel večino glasov volilnih upravičencev, ki bodo tudi dejansko glasovali. Neuradni rezultati bodo znani že pozno popoldne.
Senat univerze bo sklep o imenovanju rektorja sprejel 16. novembra, novi rektor pa bo svoj mandat nastopil predvidoma 22. novembra.
(Ne)nadaljevanje začrtanih naložb
Od izbire novega rektorja bo bržkone odvisno tudi nadaljevanje že začrtanih investicij, vključno s kampusoma Livade in Sonce - projekta sta skupaj težka skoraj 130 milijonov evrov. Darovec namreč zagovarja nadaljevanje že začrtanih naložb, Marušič pa je opozoril, da si razmeroma majhna univerza ne more privoščiti sočasne gradnje dveh kampusov.
Univerza na Primorskem je po starosti tretja slovenska univerza, v zadnjih letih pa je nenehno širila tako študijsko ponudbo kot število študentov. V letu 2011 je tako imela 97 akreditiranih študijskih programov, v študijskem letu 2010/11 pa 6566 študentov.
STA