Godnič: “Vse kaže na to, da bo soli vsako leto manj”

Istra
, posodobljeno:

Za zdaj solinarji nestrpno pogledujejo proti nebu. Ali bodo letošnji skromni pridelek uspeli povečati še za nekaj ton, je odvisno od prihodnjih dni, ko je zopet napovedan dež. Do zdaj so nagrabili približno 400 ton jedilne soli, če bo narava radodarna s soncem, naj bi jih do konca sezone še 200. Proizvodnja soli se je namreč na vrhuncu letošnjega poletja zaradi močnih nalivov, ki so zajeli vso državo, ustavila za več kot mesec dni.

Ali se bomo zaradi podnebnih sprememb nekoč morali posloviti 
od cenjene piranske soli?
Ali se bomo zaradi podnebnih sprememb nekoč morali posloviti od cenjene piranske soli?

SEČOVLJE > “Če dežja ne bo veliko, se pravi, če bo padlo manj kot deset milimetrov, bomo nekaj soli še pridelali. Če pa se bo nebo vnovič odprlo, se bo ta sezona, žal, zaključila,” sklene solinar Osman Dedić.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.