Gramoz kmalu plačljiv
Včeraj je voznike, ki parkirajo na brezplačnem gramoznem parkirišču za koprsko tržnico, vznejevoljila delna zapora, ki jo je Komunala Koper brez vnaprejšnjega obvestila tja namestila po naročilu koprske občine. Ta je začela uresničevati namero, da bo treba kmalu plačevati parkirnino tudi na tem delu.
KOPER > V Komunali Koper pojasnjujejo, da bodo peščeno parkirišče postopoma zapirali in ga urejali. S pripravljalnimi in meritvenimi deli so že začeli, obljubljajo pa, da bodo ta čim manj ovirala uporabnike parkirišča. Z asfaltom bodo preplastili sredinsko dovozno pot in petmetrske asfaltne priključke v notranjost parkirišč (levo in desno), nasuli bodo tudi dodaten gramoz in premestili meteorni kanal. Na skrajnem zgornjem delu parkirišča ob Piranski cesti bodo uredili večjo zelenico oziroma manjši park. Predvidoma bodo na prenovljenem delu parkirišča postavili dva parkomata, parkirna tarifa pa bo deset evrov za mesečni abonma.
Spremembe se obetajo tudi na parkirišču na Ukmarjevem trgu, kjer bo v nedeljo začel veljati nov plačilni režim. Parkirnino bo treba plačati vsak dan (tudi ob nedeljah in med prazniki) od 6. do 19. ure. Prva ura bo tudi v prihodnje brezplačna, za vsako nadaljnjo pa bo treba odšteti en evro.
V četrtek bo koprski občinski svet obravnaval spremembe odloka o izbirni gospodarni javni službi za upravljanje določenih javnih parkirišč, ki bodo podlaga za zagotovitev cenovno ugodnejših mesečnih parkirnih abonmajev za občane koprske občine. Za parkiranje na modrih conah pod okriljem Komunale Koper bodo plačali 20 evrov, medtem ko bodo morali drugi uporabniki za nakup odšteti 30 evrov. Dodatno ugodnost bodo imeli tudi tisti občani, ki bodo z upravljavcem parkirišč sklenili pogodbo o letnem nakupu abonmaja. V tem primeru jim bo na voljo za 15 evrov mesečno. Spremembe bodo začele veljati predvidoma prihodnji mesec.NH