Hostli se množijo kot gobe o dežju

Istra
, posodobljeno:

Potem ko je slovenska Istra precej časa zaostajala pri ponudbi cenejših namestitev, je zadnja leta pospešeno pletla mrežo hostlov, ki pa - zanimivo - niso več redna izbira le mlajših popotnikov. Nekateri zasebniki so svojo priložnost začutili v preurejanju starejših hiš v središčih mest, medtem ko so si drugi hostle omislili v zaledju.

Hostel Alibi v Piranu
Hostel Alibi v PiranuHostel Alibi

ISTRA> Gre za specifične turiste, ki iščejo zlasti mir, ponudbo lokalnih dobrot in stik z domačini. Nočejo biti zgolj številka na recepciji, zato se turističnih središč izogibajo v velikem loku.

Hostel Histria v središču Kopra so uredili v stari istrski hiši, kjer imajo turisti v petih sobah na voljo po šest postelj. Hostel vodi Sanel Bilas, ki pravi, da je za njimi prva turistična sezona, z rezultati pa so zadovoljni. “Letos smo imeli veliko Angležev, Špancev in Poljakov. Slovencev ni bilo veliko. Turisti so se pri nas zadržali v povprečju dan ali dva. Od tod so se odpravljali na izlete v obalna mesta, pa tja do Postojnske jame,” pove Bilas.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.