Izolski otroci so se učili o pomenu prometne varnosti
Približno 1200 otrok in mladostnikov se je včeraj udeležilo preventivne akcije Zapelji me varno, ki so jo v Izoli skupaj organizirali Občina Izola, Policijska uprava Koper, AMZS, Gasilska brigada Koper, Reševalci slovenske Istre in Center Jereb d.o.o.
IZOLA> Akcija je namenjena večji varnosti vseh udeležencev v prometu, predvsem pa najmlajših.
Na preventivni akciji so otrokom in mladostnikom predstavili najsodobnejše naprave za preizkus varnosti, profesionalni inštruktorji pa so prikazali varno vožnjo za mlajše in starejše udeležence prometa.
Najmlajši udeleženci so prek igre spoznali pravilno prečkanje prehoda za pešce in se poučili o pomenu čelade ter varnostnega pasu v vozilu. Učenci in dijaki so se pomerili tudi v tekmovanju s kolesi, z rolerji in s simulatorji skuterja. Sledil je prikaz nesreče s skuterjem in imobilizacije ponesrečenca.
Otroci so osveščali starše
Dogajanje so popestrile tudi stojnice, na katerih so se predstavljali organizatorji ter tri izolske srednje šole: Srednja šola Pietro Coppo, Srednja zdravstvena šola in Srednja gostinska in turistična šola. Svoj eko kotiček je pripravila tudi Osnovna šola Vojke Šmuc.
Otroci so v okviru akcije poskrbeli tudi za osveščanje staršev o pomenu varnosti v cestnem prometu. Pripravili so srčke s simbolom varnostnega pasu in sloganom »Zapelji me varno«, na katere so zapisali svoje želje, kako naj se starši vedejo v vožnji in v prometu.
Reševalci imajo novo vozilo
Župan Občine Izola, mag. Igor Kolenc je v okviru akcije Reševalcem slovenske Istre predal novo urgentno reševalno vozilo, ki v celoti ustreza zahtevam evropskega standarda za reševalna vozila, in pripadajočo opremo za vozilo tipa B, ki je prvo tako vozilo na območju slovenske Istre.
NR