“Kaj bo z otroki, ko nas več ne bo?”
Istra
10. 03. 2019, 18:03
, posodobljeno:
Na mednarodnem strokovnem posvetu v organizaciji Rotarijskega kluba Koper in Rotary kluba Milje so veliko pozornosti namenili pomenu obravnave na domu, v lokalnih skupnostih, pa o socialnem vključevanju ter predvsem boljšem sodelovanju z družinami.
Zdravko Primožič/FPA
ANKARAN > Slovenija ima razvito sistemsko ureditev, ki pa je zakonsko razdrobljena. Na podlagi zakona o celostni zgodnji obravnavi in resolucije o nacionalnem programu duševnega zdravja 2018-2028 bodo vzpostavili mrežo 22 centrov za zgodnjo obravnavo otrok s posebnimi potrebami. Temelj jim bodo obstoječe razvojne ambulante.
Dostopna bo vsem, v obravnavo oseb s posebnimi potrebami pa bodo vključene tudi potrebe družine. Do jeseni naj bi šel v javno obravnavo predlog zakona o dolgotrajni oskrbi, ki bo nov steber socialne varnosti.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×