Koper prvi med najlepšimi in najbolj gostoljubnimi večjimi mesti

Istra
, posodobljeno:

V tekmovanju Moja dežela - lepa in gostoljubna je v kategoriji večjih mest Koper letos osvojil prvo mesto, pred Mariborom in Velenjem. V kategoriji turističnih krajev pa je na prvem mestu Piran, pred Bledom in Kobaridom.

V tekmovanju Moja dežela  - lepa in gostoljubna je v kategoriji  večjih mest  Koper letos osvojil  prvo mesto
V tekmovanju Moja dežela - lepa in gostoljubna je v kategoriji večjih mest Koper letos osvojil prvo mestoZdravko Primožič/Fpa

KOPER, PIRAN> V tekmovanju na področju turizma, urejanja in varstva okolja sodelujejo slovenska mesta in kraji ter drugi v panožnih tekmovanjih, kot so turistične kmetije, kampi, mladinska prenočišča ... Projekt prerašča v vseslovensko gibanje za urejeno okolje in gostoljubnost, ravno to pa naj bi bil pogoj za uspešen razvoj turizma.

Istra je letos absolutna zmagovalka, saj je v kategoriji večjih mest Koper osvojil prvo mesto, pred Mariborom in Velenjem. V kategoriji turističnih krajev pa je na prvem mestu slavil Piran, pred Bledom in Kobaridom.

Sklepna podelitev priznanj bo 15. oktobra v Radencih, kjer bodo letos organizirali Dneve slovenskega turizma.

Tekmovanje Moja dežela - lepa in gostoljubna že 21. leto zapored organizira Turistična zveza Slovenije, pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike dr. Danila Türka ter v sodelovanju z ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo - direktoratom za turizem in internacionalizacijo.

NR