Marjetica sadi hraste

Istra
, posodobljeno:

Kar 47 dreves istrskega črnega hrasta bodo v naslednjih dneh zasadili na območju pred stadionom Bonifika, ob Ljubljanski cesti, ki je najpomembnejša vpadnica v staro koprsko mestno jedro.

Včeraj so na Ljubljanski cesti posadili pet črnih hrastov.
Včeraj so na Ljubljanski cesti posadili pet črnih hrastov.Denis Sabadin

KOPER >Včeraj so delavci koprske Marjetice, nekdanje Komunale, začeli s sajenjem istrskega črnega hrasta na območju pred stadionom Bonifika. S tem bodo vsaj nekoliko zapolnili praznino, ki je zazijala potem, ko so razvpite palme, ki si jih je tudi na tem območju zaželel župan Boris Popovič, pred štirimi leti ob polarnem mrazu odmrle. Vzdrževalci so jih tedaj morali izruvati, luknje pa so do teh dni ostale “nezasedene”. Občina je maja objavila razpis, s katerim je napovedala zasaditev 47 avtohtonih dreves, sedaj pa so delavci Marjetice, ki je bila izbrana na razpisu, tudi zavihteli lopate.

“Dela opravljamo postopoma in načrtujemo, da bodo v primeru ugodnih vremenskih razmer zaključena v 14 dneh. Drevesa merijo več kot štiri metre in imajo obseg približno 40 centimetrov,” pojasnjujejo v Marjetici. Namesto palm bodo posadili črničevje oziroma quercus ilex ali črni istrski hrast, ki velja za trpežno zimzeleno mediteransko drevo. Območje sajenja novih dreves zajema obe strani Ljubljanske ceste in območje parkirišča pred stadionom Bonifika. Zasaditve se bodo razveselili predvsem vozniki, ki na prostranem parkirišču za stadionom doslej niso imeli možnosti, da bi svoja vozila parkirali v senci. DES

Takšne drevesne luknje so kraljevale ob vhodu v Koper  v 
minulih štirih letih.
Takšne drevesne luknje so kraljevale ob vhodu v Koper v minulih štirih letih. Zdravko Primožič/Fpa