Mehdorn ni pregnal dvomov

Istra
, posodobljeno:

Idejni oče zamisli o logističnem holdingu Hartmut Mehdorn je nadzornikom Luke dobri dve uri risal obrise holdinga in odgovarjal na vprašanja. Srečanje je zapustil brez izjav, zdi pa se, da dvomov o holdingu ni pregnal.

Predsednik uprave Luke Gregor Veselko, prometni minister Patrick Vlačič in prvi  nadzornik Luke Janez Požar
Predsednik uprave Luke Gregor Veselko, prometni minister Patrick Vlačič in prvi nadzornik Luke Janez Požar Sonja Ribolica

KOPER> Dvomi, pritrjevanje in zadržanost - vse to je zaznamovalo srečanje luških nadzornikov s Hartmutom Mehdornom in prometnim ministrom Patrickom Vlačičem. Predstavila sta osnutek dokumenta o logističnem holdingu, ki bi vključeval Luko, Intereuropo in Slovenske železnice.

Konec avgusta številke na mizi

Nadzorniki so pogrešali predvsem konkretne številke. “Odločili smo se, da zadev ne bomo komentirali, dokler ne bo kvantificirano s številkami. Manjkajo nam številke,” je povedal predsednik nadzornega sveta Luke Janez Požar. Številke, ki bodo tudi po finančni plati ukrojile projekt holdinga, naj bi na mizo prispele konec avgusta, ko naj bi delo končale štiri delovne skupine.

Vlačič pušča odprte vse možnosti: “V prihodnosti je možno vse, od lastniških povezav, tesnejših poslovnih povezav do tega, da se morda ne zgodi nič. Najti moramo odgovore na to, kar zdaj ni popolnoma optimalno.” Različni igralci, ki zdaj delujejo v slovenskem logističnem prostoru, bi, če bi bili združeni, po njegovem v Slovenijo lahko pripeljali več tovora.

Kdaj bo padla odločitev o holdingu, Vlačič ni mogel napovedati: “Ne vidim nuje, da bi zelo hiteli, vidim pa nujo, da gre proces naprej.”