Na njivo z motiko v prtljažniku
Zaradi preohlapnih pravil pri postavitvi pomožnih objektov na kmetijskih zemljiščih so se danes nekateri takšni objekti prelevili v stanovanjske ali počitniške hiše z vsemi priključki. Medtem ko v Kopru zagovarjajo popolno prepoved postavitve lop, pa v Izoli in Piranu razmišljajo, da bi domačim kmetom vendarle dopustili nekatere posege.
ISTRA> Zakon o kmetijskih zemljiščih dopušča gradnjo pomožnih objektov za hrambo orodja, kmetijskih strojev in pridelka. Končna odločitev, ali bodo to kmetom in zakupnikom zemlje tudi omogočili, pa je v domeni posameznih občin. Te lahko to možnost opredelijo v prostorsko ureditvenih pogojih, kot se lahko tudi odločijo, da postavitve lop in drugih podobnih pomožnih objektov na območju svojih občin ne bodo dovolile.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.