Nov režim parkiranja na Ulici 15. maja
Pod deteljico na Ulici 15. maja bo del parkirišča po novem namenjen izključno parkiranju bivalnih vozil in kombiniranih ter tovornih vozil do 3,5 tone skupne mase, del pa avtomobilom, so danes sporočili s koprske občine.
KOPER > Občina novost uvaja, da bo lastnikom omenjenih vozil, ki sicer nimajo prostora zanje, omogočeno dolgotrajno in ugodno parkiranje. Do posebnih parkirnih abonmajev, za katere je mesečno treba odšteti 15 evrov, so upravičeni občanke in občani Mestne občine Koper (za bivalna vozila) in pravni subjekti, ki izvajajo registrirano dejavnost s sedežem na območju Mestne občine Koper (za kombinirana in tovorna vozila).
Pogoj za izdajo abonmajev je tudi ta, da je vozilo v lasti občana oziroma pravnega subjekta, ki izvaja registrirano dejavnost s sedežem v koprski občini, oziroma ga ti uporabljajo na podlagi lizing pogodbe, so še pojasnili v sporočilu za javnost.
Imetnikom abonmaja za kombinirana in tovorna vozila občina ponuja še možnost pridobitve posebnega abonmaja za parkiranje na parkirišču pod deteljico za dve osebni vozili, za katerega bodo morali odšteti dva evra. Istočasno parkiranje obeh vozil z registrskimi številkami, ki sta navedeni na abonmaju, ne bo mogoče.
Drugi del parkirišča pod deteljico je namenjen parkiranju osebnih vozil s splošnim mesečnim abonmajem, rezervacija parkirnih prostorov pa ni mogoča. Za parkiranje do štiri ure je treba odšteti en evro, za celodnevno parkiranje (24-urno) pa dva evra, medtem ko sta prvi dve uri parkiranja brezplačni.