Objavljen natečaj za dvigalo med Markovcem in Žusterno
Mestna občina Koper je objavila javni natečaj za vzpostavitev panoramskega dvigala, ki bi povezal Žusterno z Markovcem. Rok za oddajo je 15. junij.
KOPER > Kot izhaja iz natečajne naloge, si občina nadeja pridobiti idejne rešitve za vzpostavitev modernega in tehnološko dovršenega panoramskega dvigala z razgledno ploščadjo na najvišji točki, kjer je možna tudi ureditev gostinskega lokala. Razgledišče in vstopno/izstopno točko v parku pri Osnovni šoli Antona Ukmarja bi povezovala mostna konstrukcija, spodnja ploščad z vstopno/izstopno točko pa bi bila z mestnim sprehajališčem in kolesarsko infrastrukturo povezana s tako imenovano pasarelo. V okviru natečaja je predvidena tudi izdelava idejne zasnove za ureditev kolesarskih povezav do obstoječe infrastrukture, pri čemer poseben izziv za izdelovalce predstavlja prav navezava na kolesarsko stezo na Kvedrovi ulici na Markovcu. Tam je namreč potrebno najti ustrezno tehnološko rešitev, ki bo omogočala premostitev prevelikih vzdolžnih naklonov in višinske razlike tako za kolesarje, kot tudi za pešce, predvsem starejše občane, starše z vozički in gibalno ovirane osebe, so sporočili iz koprske občine.
Prispele elaborate bo v pregled prevzela devetčlanska ocenjevalna komisija, ki ji predseduje Viljem Šantavec, univ.dipl.inž.arh. Ta bo neposredno pred samim ocenjevanjem za vsak elaborat izvedla predhodni preizkus, v okviru katerega bo preverila, ali je bil prejet pravočasno, ali je bilo upoštevano načelo anonimnosti in ali vsebuje vse zahtevane sestavne dele. Samo tisti elaborati, ki bodo uspešno opravili preizkus, bodo šli v nadaljnji postopek ocenjevanja. Zmagovalec natečaja, s katerim bo občina nato sklenila tudi pogodbo za izdelavo projektne dokumentacije, bo prejel denarno nagrado 7000 evrov, drugo nagrajeni 5000 evrov, tretja nagrada pa znaša 3000 evrov. S prvonagrajenim bo občina sklenila pogodbo za izdelavo projektne dokumentacije s pridobitvijo gradbenega dovoljenja, še dodajajo na koprski občini.
O napovedanem projektu smo v PN že pisali: Do dvigala šele z odkupom Matozovih parcel
Občina bo odkupila del Matozove parcele na Markovcu
Spletno uredništvo