Oblikovali županovo komisijo glede Luke Koper

Istra
, posodobljeno:

Na pobudo koprskega župana Borisa Popoviča so danes oblikovali županovo komisijo za oblikovanje stališč in pripomb k predlogu državnega prostorskega načrta za celovito prostorsko ureditev pristanišča za mednarodni promet v Kopru. Devetčlanski komisiji, ki je danes začrtala izhodišča za nadaljnje delo, bo predsedoval Luka Juri.

Danes so na pobudo koprskega župana Borisa Popoviča oblikovali županovo komisijo, ki je zadolžena za oblikovanje stališč in pripomb k predlogu državnega prostorskega načrta za celovito prostorsko ureditev pristanišča za mednarodni promet v Kopru.
Danes so na pobudo koprskega župana Borisa Popoviča oblikovali županovo komisijo, ki je zadolžena za oblikovanje stališč in pripomb k predlogu državnega prostorskega načrta za celovito prostorsko ureditev pristanišča za mednarodni promet v Kopru. Katja Gleščič

KOPER> Cilj komisije je izoblikovanje smiselnega pogleda na državni prostorski načrt, pri čemer bodo v ospredju interesi prebivalcev, so sporočili iz Mestne občine Koper.

V komisiji občinski svetniki in predsedniki krajevnih skupnosti

Komisijo sicer poleg občinskega svetnika Jurija sestavljajo še občinski svetniki Marjan Križman, Anton Sagadin, Slobodan Popovič in Marco Apollonio, predsedniki svetov krajevnih skupnosti Hrvatini, Bertoki in Škofije Nevij Kavrečič, Matjaž Kozlovič in Vlasta Vežnaver ter nekdanji predsednik sveta krajevne skupnosti Ankaran Boštjan Hrabar.

Za sooblikovanje državnega prostorskega načrta

Kot je po navedbah občine na novinarski konferenci po seji komisije povedal Juri, so komisijo oblikovali v želji, da bi imela Mestna občina Koper “večjo težo in širino pri sooblikovanju državnega prostorskega načrta in pri spremljanju njegovega uresničevanja”. Komisija se sicer namerava v dveh mesecih sestati predvidoma tri- do štirikrat.

Že na prihodnjo sejo nameravajo po Jurijevih besedah povabiti tudi goste, ki bi pomagali razumeti pomen in smer razvoja koprskega pristanišča in z njim povezanega prostorskega načrta. V komisiji si poleg tega želijo, da bi si stanje na terenu ogledali predstavniki odborov državnega zbora za promet, za okolje in prostor ter za lokalno samoupravo, ki bi na ta način lažje razumeli, kolikšen del območja koprske občine predstavlja Luka Koper in z njo povezan državni prostorski načrt.

Luka Koper mora upoštevati tudi mnenja prebivalcev

V komisiji so izpostavili še, da se Mestna občina Koper zaveda pomena razvoja Luke Koper, ki pa mora v svojih smernicah upoštevati tudi mnenja in želje prebivalstva ter spremljati razvoj mesta Koper in celotne občine, so še zapisali v koprski občini.

STA