Odvoz zadnjega vojaka

Istra
, posodobljeno:

Janez Janša, Igor Bavčar, Tone Krkovič in Vojko Obrulj so na današnji okrogli mizi, ki jo je organiziralo Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve, poudarili, da so bili dogodki 25. oktobra 1991 le logična posledica predhodnih dogajanj: plebiscita, dobljene vojne Slovencev in razpada jugoslovanskih oboroženih sil.

Odvoz zadnjega vojaka
Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > Na žalost tudi četrtstoletnica tako pomembnega dogodka, kot je odhod zadnjega vojaka tuje, sovražne vojske iz slovenskega ozemlja, ni uspela poenotiti vse slovenske politike. V torek so najvišji predstavniki državnih inštitucij obudili spomine na ta dogodek na uradni proslavi v Areni Bonifika, danes pa je drugi del slovenske politike svoje videnje predstavil v koprskem Bio hotelu.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.