OPPN “Ob Belokriški” se vrača skozi stranska vrata
Na včerajšnji seji občinskega sveta so piranski svetniki razpravljali tudi o razvpitem prostorskem načrtu “Ob Belokriški”, ki so ga s 16 glasovi za tudi uveljavili.
PIRAN > Pravzaprav so sprejeli sklep o potrditvi lokacijske preveritve za območje OPPN “Ob Belokriški”, po katerem naj bi se odprla možnost pozidave omenjenega območja nad Portorožem. Gre za elitne lokacije, po katerih hlastajo lastniki parcel. OPPN “Ob Belokriški” so občanke in občani pred leti že zavrnili na referendumu, razveljavilo ga je tudi Ustavno sodišče, a ga je župan Andrej Korenika pred dobrim tednom ponovno objavil v Uradnem listu.
Proti sklepu so glasovali mag. Karlinca Delbello (SD), Mojca Švonja (SD), Meira Hot (SD) in Saša Burian (ZZP), Onelio Bernetič (Oljka) se je glasovanja vzdržal. Civilna iniciativa Piran, ki nasprotuje tovrstni pozidavi 13 hektarjev površin na elitni lokaciji v Portorožu, meni, da gre za neposreden napad na odločitev ustavnega sodišča in napoveduje nadaljevanje boja proti omenjenemu odloku.
Občinskim svetnikom so predstavili tudi idejno zasnovo optimizirane rešitve poteka nove ceste Jagodje - Lucija na odseku Valeta - Lucija, soglasno so potrdili zaključni račun proračuna za leto 2024, seznanili so se s predlogom program in načrt Okolja Piran za letošnje leto ter obravnavali predlog Investicijskega programa Ureditev zelenih površin v Fiesi.