Pazibužo je postala pazi lužo
Čeprav je zavest o prisotnosti kolesarjev prodrla v javnost in med voznike motornih vozil, je v slovenski Istri kolesarjenje še vedno dokaj nevarno početje. Institucije se občasno trudijo izboljšati infrastrukturo, toda ukrepi so nerodni in neučinkoviti. Odgovorni pravzaprav ne vedo, kaj kolesarji sploh potrebujejo, so ugotavljali udeleženci tretje Pazibuže.
KOPER, ANKARAN > V pretežno deževnem minulem vikendu so organizatorji iz kulturno-izobraževalnega društva Pina v soboto popoldne le našli špranjo sončnega vremena, ki je omogočila, da so še tretjič izpeljali akcijo Pazibužo. Udeleženci so skušali ob upoštevanju prometnih predpisov varno prikolesariti iz Kopra v Ankaran. Pri tem so ugotavljali stanje kolesarskih poti.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.