Pisani metulji za pravice žensk v Nikaragvi
Amnesty International Slovenije bo danes v Kopru organiziral podpisovanje peticije proti spolni zlorabi žensk v Nikaragvi in za ponovno legalizacijo splava v tej srednjeameriški državi. Akcija podpisovanja in barvanja peticij v obliki metuljev bo potekala od 16. do 19. ure na stojnici v Pristaniški ulici.
KOPER> Zbrane raznobarvne metulje bo AI Slovenije skupaj z okrog 400 drugih, ki so jih zbrali maja v Ljubljani in Mariboru, še ta mesec poslala v Nikaragvo.
Na dan dekriminalizacije splava v Latinski Ameriki in na Karibih bodo namreč v Nikaragvi 28. septembra ženske pripravile množične demonstracije, na katerih bodo zahtevale zaščito pred spolnim nasiljem in ponovno legalizacijo splava, ki je prepovedan od leta 2008.
V Amnesty International Slovenije upajo, da bo veliko metuljev, poslanih iz različnih delov sveta, tamkajšnjim ženskam pomagalo pri dokazovanju mednarodne podpore njihovim prizadevanjem in jim s tem olajšalo pot k uresničitvi njihovih zahtev.
Mednarodna nevladna organizacija Amnesty International, ki si že 50 let prizadeva za zaščito človekovih pravic po svetu, želi s to akcijo opozoriti na alarmantno stanje v tej karibski državi.
Po uradnih podatkih je samo med januarjem in avgustom lani posilstvo prijavilo več kot 1200 žensk, med njimi je bilo kar dve tretjini mlajših od 17 let. Realna številka pa je po mnenju lokalnih aktivistov za človekove pravice še precej višja, saj številne ženske zlorab ne prijavijo in tako večina storilcev za svoje ravnanje nikoli ne odgovarja. STA