Piščanec podpisal pogodbo, Petan še ne
Zapletom z nakupom oziroma prodajo Hotela Koper, ki ga prodaja družba DZS, koprska občina pa uveljavlja predkupno pravico, še ni videti konca. Najemnik lokala Capra Aleš Piščanec je povedal, da je sam podpisal pogodbo za nakup hotela, in sicer za 3,1 milijona evrov, tik pred zdajci pa naj bi mu prvi mož DZS Bojan Petan sporočil, da mora na službeno pot. Včeraj so Piščanca obiskali tudi kriminalisti.
KOPER > Aleš Piščanec naj bi torej Hotel Koper kupil za 3,1 milijona evrov, za 400 tisočakov več, kot je bila prvotna ponudba. Kot nam je povedal sinoči, je bil v četrtek dogovorjen z direktorjem DZS Bojanom Petanom, da bosta v Ljubljani podpisala pogodbo, vendar mu je Petan tik pred zdajci sporočil, da mora na službeno pot. Pogodbo, ki jo je sam podpisal, je Piščanec pustil v Ljubljani in pričakuje, da jo bo v prihodnjih dneh podpisal tudi Petan.
Povedal je, da je tudi družba DZS ugotovila, da Mestna občina Koper za hotel nima predkupne pravice, saj se stavba ne prodaja kot celota. DZS namreč prodaja le hotel brez številnih poslovnih prostorov, ki so v zasebni lasti. V prodajo prav tako ni vključena terasa, ki jo prodajajo Terme Čatež. Družba DZS naj bi v minulih dneh obvestila Mestno občino Koper, da umika ponudbo glede predkupne pravice.
Se je pa Piščanec včeraj pogovarjal tudi s koprskimi kriminalisti, ki so mu povedali, da je koprski župan Boris Popovič podal ovadbo zoper neznanega storilca. Kot je znano, je Popovič v minulih dneh pojasnjeval, da naj bi mu zaradi uveljavljanja predkupne pravice grozili in mu ponujali podkupnino. “Popovič je kriminalistom povedal, da bi jim mogoče jaz znal povedati več o grožnjah in podkupnini. Povedali so mi tudi, da naj bi nekdo, ki je blizu županu, bil na obisku v Srbiji in nekdo iz tamkajšnjega 'podzemlja' naj bi temu človeku povedal, da se zoper župana pripravlja nekaj hudega. Policistom pa ta oseba ne želi dati izjave,” je še povedal Piščanec.
Kako se bo nadaljevala zgodba s prodajo hotela, bo bolj jasno v prihodnjih dneh. AP