Plažo pod Turistico so začeli urejati
Na obalnem pasu pod fakulteto Turistica so danes začeli urejati plažo. Odstranili bodo začasni objekt (nekdanjo Playo) ter tam uredili plato za animacijo in prireditve, pa tudi turistično informacijsko točko. Preverjajo še, ali bi lahko postavili manjši pohodni most, ki bi povezal plažo in teraso Turistice.
PORTOROŽ> Plažo bodo urejali predvidoma do sredine maja. Objekt nekdanje Playe je bil že pred prevzemom v upravljanje Turistice predviden za odstranitev, saj je bil v zelo slabem stanju. Na tistem območju bodo uredili plato za animacijo in prireditve ter turistično info točko.
Od začetka aprila se animatorji Turistice usposabljajo, da bodo v okviru študijske prakse poleti dnevno izvajali programe športne in otroške animacije. Športna oziroma vodno rekreativna animacija bo potekala dopoldan, otroška animacija v okviru mini kluba Pod borovci pa popoldan. Enkrat na teden so predvidene tudi večerno zabavne animacije.
S Pomorskim in tehničnim izobraževalnim centrom Portorož se pogovarjajo o tem, da bi na plaži postavili avtentično sidro - kot pomorski simbola in turistično zanimivost Portoroža.
Za gostinsko ponudbo bodo poskrbeli v lokalu TuristiCaffe, ki na fakulteti obratuje od decembra lani. Lokal ima nad plažo teraso, v njem študenti Turistice opravljajo prakso. Na fakulteti preverjajo možnost, ali bi lahko teraso in plažo povezali z manjšim pohodnim mostom.
NR