Pomoč prizadetim ob poplavah

Istra
, posodobljeno:

Nedeljske poplave so povzročile ogromno škodo številnim družinam. Ena od njih je družina Čauševič iz Sečovelj, ki se na bralce Primorskih novic obrača s prošnjo za pomoč.

SEČOVLJE> “Bilo je grozno. V hiši je bilo več kot meter vode, moja nepokretna mama se je skoraj utopila. V hiši je bil takrat tudi štirimesečni dojenček. Uničilo nam je celotno spodnje nadstropje hiše, ničesar več nimamo,” v solzah pripoveduje Dika Čauševič.

V hiši živi enajst ljudi, voda jim je uničila vse pohištvo in pet avtomobilov, pomorila kokoši in razdejala dvorišče. “K sreči sem bila v času poplave odsotna z obema vnukinjama. Ko sedaj vidim, v kakšnem stanju je hiša, sem brez besed. Imam samo še to, kar imam na sebi, nič drugega,” pove Dikina sestra Rasema Čauševič.

Družina je trenutno nastanjena v hotelu in ne ve, kako naprej. Bralce Primorskih novic prosijo za kakršnokoli pomoč. Zgodba družine Čauševič pa ni osamljena, saj je v hudi stiski še več družin iz Sečovelj in Dragonje. Denarne prispevke za družino Čauševič in vse druge prizadete v poplavah je mogoče nakazati na tekoči račun Rdečega križa 03100 - 1111122296, sklic 937044, s pripisom Poplave 2010.NP