Reka Rižana je bila bela
“Le dan pred dnevom voda, ki je namenjen opozarjanju širše svetovne javnosti na omejenost in ogroženost naravnih vodnih virov, je prišlo do onesnaženja reke Rižane,” pravi predsednik ribiške družine Koper Miha Bertok. Inšpekcija za okolje in naravo miri, da ni šlo za onesnaženje z nevarno snovjo, temveč izpiranje kamnoloma Griža ob nenadnih padavinah.
RIŽANA > “Prosim pristojne, da ukrepajo in preprečijo nadaljnje onesnaževanje reke Rižane,” je jasen predsednik koprske ribiške družine Miha Bertok, ki je opozoril na nedavni dogodek, ko je bila reka Rižana zopet bela. “Vzrok je jasen, kdo je odgovoren, se ne ve,” pravi in pojasnjuje, da so vir onesnaženja vode, ki pritekajo iz opuščenega kamnoloma Griža, hkrati pa tiste, ki pritekajo iz čistilne naprave Kubed. Kot pravi, je bil prisoten tudi močan vonj po fekalijah.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.