Še to zimo energetska sanacija bolnice

Istra
, posodobljeno:

Energetska sanacija izolske bolnišnice (SBI) naj bi se pričela najkasneje februarja prihodnje leto, sklenili naj bi jo na vrhuncu poletja. Čez dobra tri leta mora biti nared tudi načrtovani urgentni center ob sedanjem vhodu.

Energetsko sanacijo izolske bolnišnice naj bi končali prihodnje poletje
Energetsko sanacijo izolske bolnišnice naj bi končali prihodnje poletjeAdriana Buzleta

IZOLA, LJUBLJANA> Oboje naj bi zgradili večidel z denarjem iz evropskih skladov, nad katerimi bdi zdravstveno ministrstvo. Načrtovani datumi so zakoličeni, čeprav še ne povsem natančni, nam je po včerajšnjem sestanku na zdravstvenem ministrstvu povedal direktor SBI Jani Dernič.

Pri energetski sanaciji, ki bo pripomogla k varčnejši porabi energije in zato tudi k zmanjšanju izgube v poslovanju, posebnih zapletov ne pričakuje. “Jutri bo sledilo odpiranje ponudb na razpis prijavljenih možnih izvajalcev del za energetsko sanacijo, tako da ocenjujemo, da bi se izbrani izvajalec del lotil najkasneje februarja prihodnje leto,” omenja Dernič.

Dela naj bi sklenil avgusta prihodnje leto. Predračunska vrednost znaša približno osem milijonov evrov, iz kohezijskih skladov je za to naložbo rezerviranih šest milijonov. V projekt energetske sanacije slovenskih bolnišnic je zajetih 20 bolnišnic. Nad naložbami v celoti bdi zdravstveno ministrstvo.

Zdravstveno ministrstvo načrtuje, usklajuje in nadzoruje tudi načrtovane gradnje urgentnih centrov pri šestih slovenskih bolnišnicah, med njimi tudi pri SBI in bolnišnici v Šempetru. Vendar pa so, kot zdaj kaže, v SBI nekoliko dlje, saj je lokacija že usklajena in naj bi za gradnjo SBI te dni pridobila tudi gradbeno dovoljenje. Urgentni center bo umeščen na zelenici pri sedanjem vhodu v SBI, z njo bo tudi fizično povezan.

Predračunska vrednost znaša okrog štiri milijone evrov, gradnjo teh centrov bo ministrstvo prav tako zagotovilo iz evropskih skladov. “Ta center mora biti nared najkasneje do začetka leta 2015,” dodaja Dernič. “Nekaj mesecev pred začetkom gradnje pa moramo urediti glavni vhod z avlo v bližini vhoda v visoko zdravstveno šolo.” JA