Sebastjan Vežnaver postaja polovični lastnik TV Pink
Koprski podjetnik Sebastjan Vežnaver je tako rekoč že lastnik polovičnega deleža TV Pink. V prihodnjih dneh bo namreč podjetje dokapitaliziral in dokončno prevzel vodenje tega podjetja.
KOPER >Sebastjana Vežnaverja, podjetnika in nekdanjega koprskega svetnika iz vrst stranke Koper je naš, so medijske vode mikale že dolgo, za nakup oziroma dokapitalizacijo TV Pink pa se je odločil tudi zaradi Željka Mitrovića, lastnika Pink Media Group, s katerim ga vežejo tako prijateljske kot poslovne vezi. “Nisem slovenski Berlusconi in nimam ambicij, da bi to postal. Prepričan pa sem, da TV Pink lahko postane uspešna komercialna televizija. Lokalna televizija potrebuje direktorja iz okolja, v katerem deluje. V treh letih bi radi tržni delež TV Pink povečali na 15 odstotkov,” pravi Vežnaver. Občutljivega razmerja, ko si partnerja enakovredno delita podjetje, se ne boji. “Vsak od naju z Željkom obvladuje polovični delež, a jaz imam - v simboličnem pomenu - zlato delnico. Sem namreč direktor in dokončna odločitev bo moja,” pravi Vežnaver.
TV Pink ima zdaj še negativni kapital, a podjetjem (prav tako v Mitrovićevi lasti), ki so mu odobrila posojila, bodo v teh dneh še zadnje kredite pretopila v kapital. Zatem bo s svežim kapitalom vstopilo Vežnaverjevo podjetje PVG.
Koliko bo vložil, Vežnaver ne razkriva. Pred formalnim vpisom lastništva potrebuje še soglasje kulturnega ministrstva. SR