Štirje za šefa pomorske uprave

Istra
, posodobljeno:

Proti koncu septembra bo jasno, kdo bo novi šef urada za pomorstvo. Na natečaj so se prijavili štirje kandidati, a mnogi so prepričani, da je mesto že rezervirano za sedanjega v. d. direktorja Marijana Hrvatina, predsednika koprske SDS.

Uprava za pomorstvo bo dobila novega šefa
Uprava za pomorstvo bo dobila novega šefa

KOPER> Med tistimi, ki se potegujejo za ta položaj, je kar nekaj znanih imen. Prijave so poleg sedanjega v.d. direktorja tega urada Marijana Hrvatina, poslali še direktor direktorata za pomorstvo na ministrstvu za promet Janez Požar in ena izmed uslužbenk uprave za pomorstvo.

Strokovna služba za podporo dela uradniškemu svetu se bo te dni lotila proučevanja prijav in ugotavljanja, kateri kandidati izpolnjujejo pogoje. Posebna natečajna komisija pa bo v prvi polovici septembra na pogovore povabila tiste, ki izpolnjujejo razpisne pogoje.

Nekatere je presenetilo, da med zahtevanimi pogoji v natečaju ni znanja katerega od svetovnih jezikov, denimo, angleščine. V ministrstvu za infrastrukturo in prostor so pojasnili, da v aktu o notranji organizaciji in sistemizaciji delovnih mest pomorske uprave “znanje tujega jezika ni pogoj za zasedbo položajnega delovnega mesta”. Poznavalci pa največ možnosti pripisujejo prav Hrvatinu, ki ima strankarsko izkaznico SDS, pa čeprav je zaradi točenja goriva v osebni avtomobil s plačilno kartico uprave pred časom na upravi za pomorstvo dobil odpoved, in bil na sodišču v kazenskem postopku na prvi stopnji celo obsojen na pogojno štirimesečno zaporno kazen zaradi poneverbe, sodba pa še ni pravnomočna. Razpis naj bi bil napisan prav njemu na kožo. SR