Tudi letos fešta na pomolu

Istra
, posodobljeno:

Lanskoletna “Ribiška nedelja”na Ukmarjevem trgu, ki je imela zelo dober odziv, je dala zagon tudi letošnji še bogatejši in pestrejši ponovitvi.

Slavko Ivančič in klapa Solinar
Slavko Ivančič in klapa Solinar

KOPER> Letošnja prireditev z naslovom Na pomolu je fešta bo na sporedu v soboto 14. avgusta in v nedeljo 15. avgusta na koprskem pomolu, kjer bo obiskovalcem na voljo bogat program v sproščenem obmorskem vzdušju. Sobotni večer bodo zaznamovale dalmatinske klape: klapa Iskon iz Splita, ženska klapa Fjoret iz Makarske in klapa Leut iz Zadra, katerim se bo pridružila še domača klapa Solinar s Slavkom Ivančičem.

Dan kasneje bodo v središču dogajanja ribiči. V soju starih svetlobnih parangalov bodo vlekli vrv, igrali briškolo in moro, trnkarili, šivali mreže in še kaj. Na prireditvi bo na ogled Batelon, 8-metrska barčica, izdelana po načrtih starih koprskih ribičev, ki bo dočakala tudi svojo splovitev. Da se bo pod odrom tudi pelo in plesalo, bosta poskrbela zadrska klapa Leut in domač - na feštah nepogrešljiv - ansambel Ne me jugat.

NR

Ženska klapa Fjoret
Ženska klapa Fjoret
Klapa Iskon
Klapa Iskon
Klapa Leut
Klapa Leut