V Istri bi potrebovali več zaposlitvenih centrov

Istra
, posodobljeno:

Želimo opozoriti, da je treba ustvariti priložnost za zaposlitev vseh, še posebej pa tistih, ki zaradi zdravstvenih razmer ne morejo enakovredno tekmovati na trgu dela,” je opozorila Nevenka Bandelj, direktorica koprske območne službe zavoda za zaposlovanje, včeraj, ko so tudi v Kopru pripravili dan odprtih vrat.

 V zavodu Papilot opažajo, da v  podjetjih včasih sprva  
zadržano sprejeli invalida, a ko   ta spozna in se privadi na 
novo delovno okolje, ga v podjetju za nič za svetu ne bi 
spustili drugam.
V zavodu Papilot opažajo, da v podjetjih včasih sprva zadržano sprejeli invalida, a ko ta spozna in se privadi na novo delovno okolje, ga v podjetju za nič za svetu ne bi spustili drugam.Sonja Ribolica

KOPER > Na območju, ki ga pokrivajo, je bilo letos v povprečju 1060 brezposelnih invalidov, lani pa jih je bilo 1090. Čeprav število vseh brezposelnih pada, se število brezposelnih invalidov in tudi drugih ranljivih skupin krči počasneje, kot bi želeli. Podjetja, ki imajo vsaj 20 zaposlenih, morajo zaposliti vsaj enega invalida, ta obveznost se potem s številom zaposlenih veča. Če invalida ne zaposli, bi ga pa moralo, mora podjetje plačati poseben prispevek. “Izkušnje z delodajalci so različne: nekateri zaposlijo invalida, da izpolnijo kvoto, drugi pa raje plačajo prispevek,” pravi Bandljeva. Ocenjuje tudi, da je seznanjenost delodajalcev z vsemi spodbudami in možnostmi, na katere lahko računajo, prvi pogoj za večje zaposlovanje invalidov. “K temu bi prispevalo tudi večje število zaposlitvenih centrov, kjer najdejo zaposlitev tisti, ki se ne morejo zaposliti ob običajnih pogojih. V Istri imamo samo en tak zaposlitveni center,” še pravi Bandljeva.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.