V Kopru tudi v juniju brezplačno hitro testiranje

Istra
, posodobljeno:

Mestna občina Koper bo v sodelovanju z Zdravstvenim domom Koper in zdravstvenim zavodom Cor Medico Ljubljana tudi v juniju izvajala brezplačno vikend testiranje s hitrimi antigenskimi testi.

Predhodno naročanje na hitro testiranje, ki ga izvajajo pred stavbo 
koprskega zdravstvenega doma na Bonifiki, ni potrebno.
Predhodno naročanje na hitro testiranje, ki ga izvajajo pred stavbo koprskega zdravstvenega doma na Bonifiki, ni potrebno.Sonja Ribolica

KOPER > Brise bodo še naprej odvzemali vsako soboto in nedeljo med 9. in 17. uro na vstopni covid točki na Bonifiki. Zaradi velikega povpraševanja bodo testiranje izjemoma organizirali tudi ta petek, 28. maja, od 14. do 19. ure.

Redno hitro testiranje, ki je namenjeno občanom Mestne občine Koper in Občine Ankaran, sicer med tednom izvajajo v Zdravstvenem domu Koper. Brise odvzemajo na vstopni covid točki ob zdravstvenem domu na Bonifiki, ob torkih, sredah in četrtkih, med 13. in 16. uro, predhodno naročanje ni potrebno.

Koprska občina dodatno brezplačno testiranje s hitrimi antigenskimi testi organizira vsak konec tedna od 12. februarja dalje. V prvih dveh mesecih so dnevno testirali približno 740 oseb, v aprilu 935 oseb, medtem ko so v maju dnevno odvzeli 1472 brisov. Testiranje bo potekalo tudi to soboto in nedeljo, 29. in 30. maja, od 9. do 17. ure.

Predhodno naročanje ni potrebno, prebivalci se lahko na odvzem brisa pripeljejo z avtomobilom oziroma pridejo peš, s seboj pa morajo imeti osebni dokument. Rezultat testa in navodilo, kako ravnati naprej, bo posamezniku po sporočilu SMS poslal Nacionalni inštitut za javno zdravje.

Na občini vse, ki se bodo udeležili testiranja, prosijo za strpnost in dosledno spoštovanje vseh veljavnih ukrepov za preprečitev širjenja okužbe z novim koronavirusom. Da bi preprečili dolge vrste in gnečo, ljudi pozivajo, naj se testiranja udeležijo čez ves dan. Sicer je med čakanjem v vrsti nujno spoštovati vse zaščitne ukrepe, predvsem ohranjanje medsebojne razdalje in nošenje zaščitne maske.