V Okolju zatrjujejo, da meteorna kanalizacija na Tartinijevem trgu deluje

Istra
, posodobljeno:

Tartinijev trg, ki so ga povsem prenovili in zaprli za promet pred dobrima dvema letoma, je ob vsakem večjem deževju poplavljen. V Okolju zatrjujejo, da z meteorno kanalizacijo ni nič narobe.

Tak je bil osrednji piranski trg po zadnjem nalivu minulo sredo
Tak je bil osrednji piranski trg po zadnjem nalivu minulo sredo

PIRAN > Ob nalivih se Tartinijev trg spremeni v bazen, saj na njem zastaja voda. Na to nas je opozorilo tudi več bralcev Primorskih novic, ki poudarjajo, da je pred obnovo trga voda z njega pravilno odtekala. Sedaj pa se trg ob močnih nalivih redno spremeni v veliko lužo, kjer voda sega vsaj do gležnjev.

Očitki domačinov letijo predvsem na sistem odvajanja meteorne vode. Mnogi so prepričani, da vodo zadržuje nov tlak, saj je pri starem voda odtekala v reže med tlakovci. Teh rež na novem trgu ni več. Ostajajo sicer odprtine za odtekanje meteornih voda, vendar, kot kaže, te ne zadostujejo.

NUŠA PEVC

Več o tem preberite v torkovi tiskani izdaji Primorskih novic.