V Sečovljah so se zbrali podporniki igrišča za golf

Istra
, posodobljeno:

S popoldanskim srečanjem v prostorih Aerodroma Portorož je tudi uradno nastala civilna iniciativa v podporo gradnji igrišča za golf v občini Piran. Podporo projektu, ki bi po njihovem bistveno pripomogel k razvoju turizma in nasploh gospodarstva v občini, so izrazili župan Peter Bossman in številni vidni predstavniki gospodarstva na tem območju.

Golf podpira tudi piranski župan Peter Bossman
Golf podpira tudi piranski župan Peter BossmanTomaž Primožič/Fpa

SEČOVLJE> V občini Piran se že več let borijo za izgradnjo igrišča za golf, “a žal ugotavljamo, da državni uradniki preprečujejo, da bi umestili to nepogrešljivo turistično infrastrukturo,” so razloge za ustanovitev civilne iniciative navedli na občini.

Kot so pojasnili v kabinetu Petra Bossmana, so se današnjega srečanja udeležili številni predstavniki lokalnih oblasti in tudi gospodarstva, vključno s predstavniki aerodroma in Turističnega združenja Portorož, pa tudi več krajanov, vključno s kmetovalci.

Velika pridobitev za turizem?

Na občini ocenjujejo, da bi izgradnja igrišč pomenila veliko pridobitev za portoroško turistično destinacijo, obenem pa opozarjajo, da bi si morali pristojni na terenu ogledati stanje zemljišč, predvidenih za gradnjo, in šele nato oceniti, ali so ta primerna za kmetovanje ali ne.

Načrti za igrišče za golf na območju Sečovelj so zaradi sodnega spora med pogodbeniki že več let na mrtvi točki. Nazadnje je Sklad kmetijskih zemljišč in gozdov RS konec marca objavil nezavezujočo ponudbo za zakup kmetijskih zemljišč v Sečoveljski dolini v skupnem obsegu slabih 64 hektarjev.

Različni interesi

Kot so tedaj pojasnili, so na ta način želeli “preveriti interes za obdelavo oziroma za zakup teh zemljišč, za katerega zagovorniki izgradnje golf igrišča v Sečovljah trdijo, da ne obstaja”.

Kmalu zatem sta preostala sopodpisnika pogodbe sklad pozvala k preklicu ponudbe. Objava omenjene ponudbe po njunem mnenju namreč predstavlja ravnanje v nasprotju z obveznostmi sklada po določilih pogodbe o oddaji in prodaji zemljišč za golf igrišče iz leta 2005.

Pred dnevi so se aktivirali tudi predstavniki Združenja zakupnikov kmetijskih zemljišč slovenske Istre in Civilne iniciative Sečovlje, ki nasprotujejo gradnji, medtem pa bi sami območje preuredili v območje z ekološko kmetijsko pridelavo ter hkratno izobraževalno in turistično dejavnostjo.

STA

V Sečovljah so se zbrali podporniki    igrišča za golf
Tomaž Primožič/Fpa