Včasih turbine, zdaj pa turbokapitalizem

Istra
, posodobljeno:

“Včasih smo znali delati turbine, zdaj pa imamo turbokapitalizem,” je rektor univerze na Primorskem Dragan Marušič pikro pripomnil v razpravi o vlogi znanosti ob predstavitvi dogajanja letošnje Noči znanstvenikov.Znanost in raziskovanje sta temelj razvoja in sta v ozadju vsega skokovitega tehnološkega napredka 21. stoletja. Zato so pomembni vsi napori, ki pomagajo razumeti in ceniti raziskovanje; tudi ali še posebej najmlajšim.

Projekt so predstavili (z desne) Zvone Kustec, Suzana Žižek, 
Igor Tičar, Dragan Marušič in Marina Dermastia. Povezoval je 
prorektor UP Boris Kavur.
Projekt so predstavili (z desne) Zvone Kustec, Suzana Žižek, Igor Tičar, Dragan Marušič in Marina Dermastia. Povezoval je prorektor UP Boris Kavur. Vesna Humar

KOPER >Znanost za življenje ali v angleščini Science for life je projekt Evropske komisije, namenjen popularizaciji in promociji znanosti. Noč znanstvenikov, ki bo v petek, 30. septembra, prinaša najrazličnejše dogodke, od predavanj in delavnic do predstavitev in dnevov odprtih vrat v več kot 250 mestih po vsej Evropi.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.