Več prostora za parkiranje avtomobilov

Istra
, posodobljeno:

V koprski občini so poskrbeli za nujno sanacijo garažne hiše v Prisojah, ki ni več zdržala pod težo dotrajanosti in starosti. Stanovalci iz okoliških stolpičev so z opravljenimi posegi zadovoljni, predvsem z novo asfaltno prevleko na zgornji ploščadi garaže, kjer je zaradi umika ekološkega otoka več prostora za parkiranje avtomobilov.

Zunanjo  etažo garažne hiše v Prisojah so na novo preplastili, 
umaknili ekološki otok in zarisali večje parkirne bokse.
Zunanjo etažo garažne hiše v Prisojah so na novo preplastili, umaknili ekološki otok in zarisali večje parkirne bokse. Arhiv PN

KOPER > Za obnovo je v sodelovanju s podjetjem Preisan iz Ljubljane poskrbela Marjetica Koper. Med drugim so sanirali razpoke na zgornji, odprti parkirni etaži, s čimer so preprečili pronicanje vode skozi odprtine v notranjost garaže. Ko so ploščad preplastili, so zarisali tudi nove parkirne označbe, tako da so parkirni boksi po novem širši in daljši in s tem udobnejši ter varnejši za uporabnike.

Delavci so še očistili zunanje stene garažne hiše in prebarvali vse zunanje zidove. Koprska občina je za obnovo zagotovila 54.900 evrov. V prihodnje bodo preuredili tudi notranje etaže, vendar v občini napovedujejo, da šele, ko se bodo uskladili s krajevno skupnostjo in krajani, s katerimi se bodo dogovorili tudi o načinu uporabe garažne hiše. Garažno hišo Prisoje je sicer koprska občina prevzela leta 2014 iz stečajne mase Primorja. Že takrat so jo očistili in poskrbeli za osnovna sanacijska dela.

Več prostora za parkiranje avtomobilov
Nataša Hlaj
Več prostora za parkiranje avtomobilov
Nataša Hlaj