Vino in čokolada posrečen par
Več kot 40 vrst vina ter različne vrste čokolade in čokoladnih sladic bo v soboto, 1. aprila, na prireditvi Dan vina in čokolade v koprski Taverni vabilo ljubitelje dobre kapljice in sladkosnede.
KOPER > Pod okriljem Študentske organizacije Univerze na Primorskem (ŠOUP) bo prihodnjo soboto med 16. in 23. uro že četrti Dan vina in čokolade, na katerem bo moč poskusiti več kot 40 vrst vina ter različne vrste čokolade in čokoladnih sladic.
Osnovni namen prireditve je mladim in drugim obiskovalcem približati različne vrste vin in njihovo pridelavo, hkrati pa jih seznaniti z različnimi okusi in vonji vina ter ga prikazati kot odlično kombinacijo s sladicami.
“Med mladimi vinska kultura raste in prav je, da se tega zavedamo in se znamo kulturno zabavati, kakovostno družiti ob dobri družbi z vrhunskim kozarcem slovenskega vina,” poudarja Klara Beltram, sekretarka za interesne dejavnosti ŠOUP.
Vina in čokoladne sladice bo moč poskusiti s kuponi za 0,50 evra. Del zbranega denarja bodo namenili Skladu za socialno ogrožene študente Univerze na Primorskem.
V programu sta tudi dve delavnici. Prva bo usmerjena na iskanje prave kombinacije med vinom in različnimi čokoladami, vodil pa jo bo mladi vinar in sommelier Matej Zaro. Druga delavnica bo preizkušnja slepega okušanja vina z Rokom Ražmanom, najboljši okuševalci pa se bodo potegovali za bogate nagrade.
“Med mladimi se je pokazal velik interes in zanimanje za vinsko kulturo, kar smo ugotovili že leta poprej in pri organizaciji letošnje izobraževalne delavnice Degustacija vin in resnice o vinski kulturni med mladimi, za katero so mesta pošla še isti dan. To poslanstvo želimo krepiti in mlade, pa tudi ostale obiskovalce, izobraževati o kulturnem pitju vina in kulturni zabavi,” pravi Sara Vidic, projektna sodelavka.
Na Dnevu vina in čokolade bo prisotnih 12 vinarjev iz slovenske Istre ter po eden iz Vipavske doline in Štajerske. Čokoladne sladice pa bo priskrbelo osem ponudnikov.
Prireditev bo povezoval Iztok Gustinčič, za glasbeno spremljavo med degustacijo pa bodo poskrbeli DJ Exo Beltram, saksofonist Erik Kramberger ter kitarist Samo Turk.
Spletno uredništvo