VIP v Portorožu

Istra
, posodobljeno:

Po lanskem uspehu videa Skoči v Portorož je tamkajšnje turistično združenje letos stopilo še korak naprej. Goste bodo vabili s spletno aplikacijo, ki vsakomur omogoča oblikovanje lastnega videa, sestavljenega iz kadrov, posnetih v Piranu in Portorožu.

Aplikacijo so predstavili (z leve) James Frain z agencije Rem, Jadran Furlanič direktor Turističnega združenja Portorož, župan Peter Bossman in Urša Mivšek iz agencija AV Studio
Aplikacijo so predstavili (z leve) James Frain z agencije Rem, Jadran Furlanič direktor Turističnega združenja Portorož, župan Peter Bossman in Urša Mivšek iz agencija AV StudioZdravko Primožič/Fpa

Aplikacija je objavljena na spletni strani Turističnega združenja Portorož (TZP), kjer se lahko vsakdo prijavi z imenom in priimkom, doda svojo fotografijo in postane pomembna osebnost. Več posnetih kadrov prevoza, prenočišča, razvajanja, pogostitve, zabave in sprostitve je mogoče zložiti v svoj filmček, ki ga spremljajo napisi in fotografije uporabnika. “S personalizacijo videa smo želeli prikazati, da se v Piranu in Portorožu vsak gost počuti kot pomembna osebnost,” je pojasnil Jadran Furlanič, direktor TZP. Vsak prijavljen uporabnik bo dobil tudi kodo, ki mu bo prinesla 50 evrov popusta pri rezervaciji poletnih počitnic v vrednosti nad 500 evrov v hotelih LifeClass in Bernardin, dodaja.

Glavni cilj nove promocijske kampanje je Italija, “saj so prav naši zahodni sosedje znani kot hedonisti, ki življenje radi zajemajo z veliko žlico in se ne branijo pozornosti, zato jim ponujamo možnost, da vsak nastopi v vlogi VIP”, pravijo v TZP. Tudi trubaška glasba, ki spremlja video, naj bi bila Italijanom po godu.

Aplikacijo, ki naj bi bila v promociji turizma edinstvena v Evropi, so izdelali v slovenskem, italijanskem, angleškem in nemškem jeziku. Zanjo so odšteli 65.000 evrov. Z viralnim videom, ki si ga uporabniki lahko pošiljajo tudi po elektronski pošti in socialnih omrežjih, naj bi za to ceno dosegli veliko več posameznikov, kot če bi plačevali klasično oglaševanje.

Lanski promocijski video Skoči v Portorož si je ogledalo več kot 210.000 uporabnikov, kar v TZP ocenjujejo kot velik uspeh. Novo promocijsko aplikacijo so izdelali podjetje AV Studio, agencija Rem iz Italije, produkcijska hiša STVA in režiser Marko Cafnik. HR