Vižintina so dokončno izgnali iz obrtne zbornice
Koprska obrtna zbornica je obglavljena. Krovna Obrtno podjtniška zbornica Slovenije (OZS) je namreč dokončno izključila neposlušne koprske vodilne, predsednika Slavka Vižintina, sekretarko Elide Laginja, Mirjana Pobego in Sergeja Pintarja, ker niso ponovili zadnjih volitev v organe zbornice.
KOPER > Dokončni ukrep krovne zbornice v Ljubljani je bil pričakovan, saj je skupščina zbornice kot najvišji organ vodstvu koprske območne zbornice že pred dvema mesecema dala ultimat, da do 4. novembra ponovi volitve, če se želi izogniti izključitvi.
A Slavko Vižintin in njegova vodstvena ekipa so vseskozi vztrajali, da so bile volitve v Kopru zakonite in izpeljane po vseh pravilih.
Spomnimo, v Kopru so spremenili način volitev v organe zbornice, in sicer tako, da so o predsedniku prvič glasovali neposredno vsi člani obrtne zbornice. A za spremembo statuta niso pridobili soglasja matične OZS. Ta je na skupščini koprsko dogajanje označila za grobo kršenje statuta zbornice in obrtnega zakona. Spreminjanje načina volitev pa ni vznejevoljilo samo centrale, ampak tudi nekatere člane koprske zbornice, ki so na koprsko sodišče vložili tožbo za razveljavitev sklepov. Sodišče o tem še ni odločilo.
Ker koprsko vodstvo volitev ni želelo ponoviti, kot je to zahtevala centrala zbornice, so ga zdaj dokončno izključili iz zbornice. Izključeni bodo tako v prihodnjih dneh dobili sklep o izključitvi. Slavko Vižintin včeraj ni bil dosegljiv na telefon. A že med postopkom je zatrjeval, da jih Ljubljana lahko izključi iz OZS, ne more pa jih iz območne koprske zbornice. KG