Vrtec za Slavnikom bodo uredili tudi od znotraj

Istra
, posodobljeno:

Potem ko je Mestna občina Koper minulo poletje celovito obnovila in energetsko sanirala zunanjost vrtca Semedela, enota Slavnik, bo v naslednjih mesecih prenovila še notranje prostore objekta. Izvajalec del je z deli začel v tem tednu, otroci se bodo v vrtec znova vrnili jeseni, sporočajo iz koprske občine.

Potem ko je Mestna občina Koper minulo poletje celovito obnovila 
in energetsko sanirala zunanjost vrtca Semedela, enota Slavnik, 
bo v naslednjih mesecih prenovila še notranje prostore objekta.
Potem ko je Mestna občina Koper minulo poletje celovito obnovila in energetsko sanirala zunanjost vrtca Semedela, enota Slavnik, bo v naslednjih mesecih prenovila še notranje prostore objekta.Nataša Hlaj

KOPER > V okviru naložbe, ki se je začela v tem tednu, bodo delavci podjetja Geoit d. o. o. obnovili sanitarije, postavili sprejemnike sončne energije za ogrevanje vode ter zamenjali radiatorje in vsa svetila ter jih nadomestili z energetsko varčnimi svetili LED, uredili bodo tudi okoliške površine.

Druga faza obnove, ki se bo zaključila konec avgusta letos, bo stala približno 420.000 evrov, od katerih bo 372.000 evrov povratnih sredstev v okviru Zakona o financiranju občin, dodatnih 35.000 evrov pa nepovratnih sredstev iz naslova projekta Energy Care, ki je sofinanciran iz čezmejnega sodelovanja Interreg V-A Slovenija–Italija, še sporočajo iz koprske občine.