Zahtevajo preklic odlikovanja Tita
Pri sosedih
8. 02. 2018, 11:02
, posodobljeno:
Leta 1969 je tedanji italijanski predsednik Giuseppe Seragat odlikoval Josipa Broza Tita, ki je bil na obisku v Italiji. Deželni svet Veneta zdaj zahteva od pristojnih oblasti, da odlikovanje prekličejo.
Deželni svet Veneta zahteva od pristojnih oblasti, da prekličejo
odlikovanje, ki ga je Josip Broz Tito leta 1969 prejel od italijanskega predsednika.Arhiv PN
Kot poroča Primorski dnevnik, je deželni svet Veneta včeraj soglasno zahteval od pristojnih oblasti, da prekličejo odlikovanje Titu. Ker predsedstvo republike tega ne more storiti, se deželni svetniki obračajo na parlament v Rimu z zahtevo, naj spremeni zakon o podeljevanju odlikovanj in priznanj.
Preklic odlikovanja povezujejo s sobotnim dnevom spominjanja na fojbe in eksodus Italijanov iz Istre. Med prvimi je preklic odlikovanja Titu zahteval Massimiliano Lacota, vodja ezulskega združenja Unione degli istriani. (Unija Istranov).
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×