Delavci Gratima: če bo treba, bomo protestirali
Srednja Primorska
26. 08. 2011, 20:08
, posodobljeno:
Delavci podjetja Gratim, ki od septembra 2010 niso prejeli plač, regresa in prispevkov za socialno varnost, zahtevajo, da jim podjetje izplača zapadle obveznosti. Ko bodo dobili, kar jim pripada, se bodo tudi izselili iz stanovanj v Sežani.
Delavci Gratima bodo stanovanja zapustili, ko jim bo podjetje izplačalo zapadle obveznosti in zamudne obresti. Tina Čič
SEŽANA> Tako so zapisali v pismu, ki so ga skupaj zs civilno iniciativo Alternativa obstaja naslovili na vodstvo Hypo leasinga. Delavci stanovanj na Partizanski ulici v Sežani, v katera jih je naselil lastnik podjetja Mesud Ibričić in kjer imajo stalno prebivališče, pred tem ne nameravajo zapustiti.
“Hypo leasing nima nikakršne pravice groziti delavcem z izselitvijo, saj v državi Sloveniji še vedno obstajajo zakoni in pravni red, ki narekuje, da se lahko posameznike izseli iz stanovanja šele in samo s pravnomočno sodbo sodišča,” so zapisali v pismu.
Navajajo še, da v Gratimu delavcem grozijo in jih izsiljujejo, če bo treba, pa bodo organizirali tudi proteste.
NR
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×