Ko župan toži občinski svet
Srednja Primorska
28. 07. 2010, 9:07
, posodobljeno:
Na ponedeljkovi izredni seji divaškega občinskega sveta svetniki niso preklicali sklepa o imenovanju komisije za pripravo revizije poslovanja občine. Zato se bodo na upravnem sodišču nadaljevali postopki v tožbi, ki jo je proti občinskemu svetu vložil župan Matija Potokar.
Primeri, ko župan toži občinski svet, so redki. To se je zgodilo v Divači.Bogdan Macarol
DIVAČA> Za okroglo mizo v sejni sobi divaške občine se je v ponedeljek zbralo vseh 15 svetnikov, ki so obravnavali odgovor na tožbo, ki jo je župan Matija Potokar na upravnem sodišču vložil proti občinskemu svetu.
Vzrok za tožbo sega v april oziroma maj letošnjega leta, ko so svetniki najprej sprejeli in nato še enkrat potrdili sklep o imenovanju komisije za pripravo revizije, ki, po mnenju župana, tako po vsebini kot postopku ni v skladu z veljavnimi predpisi.
STANA ZAVADLAV
Več o tem, kaj se je dogajalo na seji v Divači, preberite v sredini tiskani izdaji Primorskih novic.
{CURRENT-PAGE} / {ALL-PAGES}
×