Povezani za čisto reko Reko
V začetku prihodnjega leta bo Park Škocjanske jame oblikoval nov odbor za čisto reko Reko. Prek njega bodo povezani predstavniki lokalnih skupnosti, civilnih iniciativ, društev, znanstvenih institucij in vseh zainteresiranih skupaj delovali v prid čistejši reki. V reko Reko, ki je na splošno v dobrem stanju, namreč še vedno zaidejo onesnaževala.
FAMLJE > “Stanje reke Reke je sicer po poročilih državne agencije za okolje dobro, ponekod zelo dobro. Še vedno pa opažamo anomalije, od penjenja do smradu, umazane vode... Torej ne moremo še biti zadovoljni,” je dejal Borut Peric iz Parka Škocjanske jame. Park je namreč v okviru obeležitve 50. obletnice Unescovega programa Človek in biosfera in konvencije Ramsar, mednarodnega leta jam in krasa ter 35. obletnice vpisa Škocjanskih jam na seznam svetovne dediščine Unesco in 25. obletnice ustanovitve javnega zavoda pripravil posvet za čisto Reko.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.