Praznične luči in Darilnica
V ponedeljek bodo v koprski občini prižgali okrasne luči in s tem začeli praznični december, istega dne pa bo zasijala tudi okrašena Sežana, ki se lahko med drugim pohvali z unikatnimi lampijoni. V Sežani boste lahko obiskali tudi Darilnico, v njej pustili neuporabljena darila in s seboj vzeli nova.
KOPER, SEŽANA> Tisti, ki bi se radi znebili nepotrebnih daril, ki ste jih dobili ob različnih priložnostih, in jih zamenjali za druga, lahko od 6. do 16. decembra obiščete Darilnico v Kosovelovem domu Sežana.
V Darilnici vsa darila lično zavijejo in postavijo pod jelko, še pred tem pa njihovo vsebino fotografirajo. Vsak lahko v Darilnico prinese kar koli in s seboj odnese najljubše darilo. Ljudje najpogosteje prinašajo kvačkane izdelke, okrasne vaze, parfume, sveče, nogavice, torbice, klobuke in kape, ure in CD-predvajalnike.
Darilnica bo med tednom odprta od 15. do 20. ure, v soboto in nedeljo pa od 9. do 20. ure.
Unikatni lampijoni
Sežansko decembrsko okrasje - posebej so ponosni na več kot 30 unikatnih lampijonov, ki so jih izdelali otroci, šolarji, dijaki, študentje, upokojenci in drugi likovni navdušenci iz sežanske občine - bodo prižgali v ponedeljek ob 17.30 v parku pred sodiščem.
V Kopru bodo zapeli otroci
V Kopru bodo novoletne lučke prižgali v ponedeljek ob 17. uri, prireditev pa bodo na Titovem trgu s petjem pospremili tudi otroci osnovne šole Dušana Bordona. Koprska občina bo prvošolčke in predšolske otroke obdarila s pobarvanko.
Decembrsko dogajanje v Kopru bodo popestrile vsakodnevne prireditve pod naslovom Praznični utrinki Kopra, ki jih med sedmim in 18. decembrom na Titovem trgu pripravlja Zveza kulturnih društev Mestne občine Koper.
NR