Prevladujejo nova imena, a možnosti imajo tudi “stari”

Srednja Primorska
, posodobljeno:

V treh volilnih okrajih na Sežanskem, Bistriškem se v volilno tekmo ponovno podajajo vsi trije aktualni poslanci, Robert Pavšič, Marko Bandelli in Andrej Černigoj ter minister Zvonko Černač, na ponovno izvolitev pa vsi ne morejo računati. Karte bo premešal glavni novi tekmec, Gibanje Svoboda, čigar kandidati so bili do zadnjega neznanka. V Postojni bo za gibanje kandidiral Aleksander Prosen Kralj, nekoč znan obraz Pop TV. Nekaj znanih imen je tudi na listah drugih novih strank in gibanj.

V sežanskem okraju bo sedež v parlamentu ponovno naskakoval 
aktualni poslanec SAB Marko Bandelli, nekdanji komenski župan. 
V volilno tekmo  se podaja še nekaj v lokalnem okolju prepoznavnih imen.
V sežanskem okraju bo sedež v parlamentu ponovno naskakoval aktualni poslanec SAB Marko Bandelli, nekdanji komenski župan. V volilno tekmo se podaja še nekaj v lokalnem okolju prepoznavnih imen. Petra Mezinec

POSTOJNA, ILIRSKA BISTRICA, SEŽANA V postojnskem volilnem okraju sta bila na zadnjih volitvah izvoljena Zvonko Černač in Robert Pavšič, kandidata strank SDS in LMŠ, ki sta prejeli največje število glasov. Tokrat bi se, sodeč po javnomnenjskih anketah, utegnil vrstni red strank spremeniti, a vsaj Černač, aktualni minister za razvoj in evropsko kohezijsko politiko, ima možnosti za izvolitev v DZ tudi v peto. Za Gibanje Svoboda, ki je imelo z iskanjem kandidatov kar nekaj težav, nagovarjali pa so tudi ljudi iz kroga nekdanje SMC, bo v Postojni kandidiral Aleksander Prosen Kralj, javnosti poznan predvsem kot nekdanji novinar POP TV. Danes je zaposlen v medijski agenciji.

Si želite prebrati celoten članek?

Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR

Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.

Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.

Powered by 4EGI

Že imate aktivacijsko SMS kodo?

Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.

ALI

Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Postanite naročnik
  1. Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  2. Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
  3. Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.