Prihodnji teden tudi rjavi zabojniki

Srednja Primorska
, posodobljeno:

Vsa gospodinjstva v Ilirski Bistrici so pred dnevi prejela letake, na katerih jih Komunalno podjetje obvešča, da bo treba od srede, 10. avgusta, ločeno zbirati biološko razgradljive kuhinjske odpadke.

Delavci Komunalnega podjetja že pripravljajo zabojnike za odlaganje biološko razgradljivih  kuhinjskih odpadkov
Delavci Komunalnega podjetja že pripravljajo zabojnike za odlaganje biološko razgradljivih kuhinjskih odpadkovTomo Šajn

ILIRSKA BISTRICA> Ko je 1. julija začel veljati zakon o ločenem zbiranju biološko razgradljivih kuhinjskih odpadkov, v bistriški občini še ni bilo na voljo potrebnih zabojnikov.

Dober mesec po sprejetju zakona pa je začela Komunala na trinajst ekoloških otokov po Ilirski Bistrici nameščati posebne plastične zabojnike rjave barve. Kot je pojasnil direktor Komunalnega podjetja Igor Maljevac, bodo v prihodnjih mesecih namestili zabojnike tudi po vseh drugih naseljih občine, ki imajo urejene ekološke otoke. Najprej bodo na vrsti večja krajevna središča.

TOMO ŠAJN

Več o tem in koliko odpadkov na Bistriškem zberejo ločeno, preberite v četrtkovi tiskani izdaji Primorskih novic.