Razigran ples z baloni

Srednja Primorska
, posodobljeno:

Povirske mažoretke so v nedeljo zvečer s plesno prireditvijo, na katero so povabile številne plesne skupine, sklenile še eno uspešno leto.

V vrtincu balonov so povirske mažoretke imenovale letošnjo sklepno plesno prireditev
V vrtincu balonov so povirske mažoretke imenovale letošnjo sklepno plesno prireditevMarica Uršič Zupan

SEŽANA>> V športni dvorani srednje šole se je pred številnim občinstvom zvrstilo več kot dvesto plesalk in plesalcev. Glavno vlogo med njimi so imele seveda mažoretke, ki delujejo pod okriljem KD Franc Žiberna Povir. V štirih skupinah letos mažoretne korake v Povirju pod mentorskim vodstvom Dunje Peca, Maje Hlad in Polone Šenkinc pili kar 41 plesalk, starih od štiri do 23 let.

Za najmlajšo skupino, ki je z vajami začela septembra, je bil to prvi javni nastop. Starejše skupine pa so letos poleg tradicionalnih nastopov s Kraško pihalno godbo, na občinskem prazniku v Sežani, Prazniku terana in pršuta v Dutovljah in drugod nastopile tudi na IX. odprtem državnem prvenstvo mažoretnih in twirling skupin in zasedle 1. mesto v kategoriji pari, 3. mesto v kategoriji solo, 3. mesto v skupini ter uvrstitev na Twirling open.

Za državno prvenstvo MTZS, ki bo naslednje leto v Logatcu, pa se pod okriljem Twirling mažoretnega društva Nova Gorica pripravlja tudi 12 povirskih mažoretk, je povedala podpredsednica društva Nataša Sever Božeglav.

Na nedeljsko prireditev, ki so jo imenovale V vrtincu balonov, so povabile tudi druge plesne skupine. Razen pivških Pik, bistriških Pum in izolskega Cubana, ki jim je prihod onemogočilo vreme, so ostali navdušili s številnimi razigranimi plesnimi točkami. MUZ

V vrtincu balonov so povirske mažoretke imenovale letošnjo sklepno plesno prireditev
V vrtincu balonov so povirske mažoretke imenovale letošnjo sklepno plesno prireditev