Razumeti čutila žuželk pomeni razumeti svet
“Če želimo razumeti favno Krasa, moramo razumeti čutila žuželk.” Tako pravi dr. Gregor Belušič, docent za fiziologijo živali na oddelku za biologijo biotehniške fakultete, ki se ukvarja tudi z raziskovanjem vida žuželk. Vedenje o čutilih žuželk je lahko v veliko pomoč tudi gospodarstvu. Belušič s svojo ekipo, denimo, pomaga pri razvoju pasti za koruzno veščo.
ILIRSKA BISTRICA > Koruzna vešča je nočna žuželka, eden največjih škodljivcev poljščin, ki samo v ZDA letno povzroči za milijardo dolarjev škode. In v Evropi je edini dovoljeni gensko spremenjeni organizem koruza, ki je odporna na koruzno veščo. S preučevanjem vida te žuželke je Gregor Belušič s svojo ekipo pomagal pri razvoju svetlobne pasti za žuželko. Past je prejela tudi nagrado Primorske gospodarske zbornice in jo danes po vsem svetu trži podjetje iz Razdrtega.
Vidijo tudi UV
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.