Še eno uspešno Poletje Pr' Slamčevih

Srednja Primorska
, posodobljeno:

Z nočnim pohodom na Volnik so v Pliskovici sklenili že peti festival Poletje pr' Slamčevih. Letos so ga posvetili kraški dediščini in gozdovom, ki jim je posvečeno leto 2011.

Na Slamčevem borjaču so letos pletli tudi koše
Na Slamčevem borjaču so letos pletli tudi košeBogdan Macarol

PLISKOVICA>Na kraškem borjaču Mladinskega hotela Pliskovica so vse poletje potekale različne aktivnosti, katerih rdeča nit je bila letos oživljanje in ohranjanje naravne in kulturne dediščine Krasa ter spoznavanje različnih kultur našega sveta.

Junija in julija so na delavnici Bachovih cvetnih esenc z Evo Humar Faganel spoznali bogastvo kraške narave ter izvedeli vse o rastlinah, s katerimi lahko pripravimo različne zdravilne pripravke. Preizkusili so se v pletenju košar, z Dariom Cortesejem so spoznavali užitne divje rastline, ki rastejo na Krasu in na dvorišču poželi majhen nasad sivke.

Kar dva dogodka so posvetili letošnjemu mednarodnemu letu gozdov: lesarko kiparski kamp z Dušanom Gerlico, na katerem so spoznavali les kraških borovcev, najmlajši pa so vsak torek v juliju in avgustu skozi igro, ustvarjanje in rekreacijo spoznavali biotsko raznolikost in bogastvo kraških gozdov. Ob tem je vaški kamnosek Jernej Bortolato udeležence učil tudi klesanja kamnitih izdelkov.

Posebno doživetje so bili tudi letos etno koncerti, na katerih so julija gostili skupine Swarga, Pella in Mahtab, avgusta pa dekliško skupino Ragle, ki je prepevala stare slovenske ljudske pesmi in skupino Sedef, ki je preplavila dvorišče z zvoki bosanske ljudske pesmi. Ves čas je pod orehom na dvorišču k branju vabila Knjižnica pod orehom, k ogledu pa razstava ilustracij Danijela DemšarjaRoža v srcu.

NR