Štorklje tudi na Pivškem in na Krasu
Prebivalci Pivke so navdušeni nad tem, da se k njim znova vračajo štorklje. Zadnja tri leta jih ni bilo na spregled, zdaj pa si je drugi par svoje ptičje gnezdo spletel na dimniku trgovinskega poslopja pred pivškim gasilskim domom.
PIVKA> Zvedavost in veselo občudovanje dolgonogih lepotic s črno-belimi peresci in oranžnimi kljunčki na Pivškem sta še posebej izrazita predvsem zato, ker ena izmed štorkljastih družinic, ki je leta 2007 prvič priletela v te kraje, ni imela sreče pri tkanju gnezda. V suho vejevje, ki sta ga starša znosila na kovinski električni drog za Slabnikovo hišo in v njem grela štiri mladiče, je namreč neko popoldne ob slabem vremenu udarila strela. Njihov domek je zagorel, se prevrnil in raztreščil.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.