V lovskih vrstah je vse več žensk
Med 14 lovci, ki so pred nekaj dnevi opravili izpit in se pridružili zeleni bratovščini Brkinsko-kraške lovske zveze, so kar štiri ženske. V Sloveniji njihove delež med lovci narašča, lovske izkaznice jih ima že 463. Se pa kljub temu moškim lovcem ni treba bati, da bodo med zelenimi uniformami začela prevladovati krila, saj je vseh lovcev v Sloveniji kar 22.000.
IVANJI GRAD > Brkinsko-kraška lovska zveza je nove člane v svoje vrste sprejela v soboto v Ivanjem Gradu na Krasu. Po skoraj dveh letih izobraževanja in pripravništva je lovsko zaprisego izreklo 14 članov lovskih družin, med njimi štiri ženske. “Lani sta izpit opravili še dve, skupno je v zvezi dvanajst žensk,” pravi predsednik zveze Andrej Sila.
Si želite prebrati celoten članek?
Hiter nakup z mobilnim telefonom - Dnevni dostop 1,99 EUR
Za nakup dnevnega dostopa do vseh spletnih vsebin pošljite SMS s ključno besedo PN1 na številko 4246.
Plačilo z mobilnim telefonom je omogočeno pri operaterjih Telekom, A1, Telemach, T2 in Bob. Po izvedenem plačilu boste prejeli aktivacijsko kodo, ki jo vpišete v polje spodaj ali na prijavni strani. Nakup je enkraten in ga ne bomo samodejno obnavljali.
Powered by 4EGI
Že imate aktivacijsko SMS kodo?
Vpišite SMS kodo, ki ste jo prejeli po izvedenem plačilu. Po uspešnem vpisu, osvežite stran in uživajte v branju.
Sklenite naročnino na digitalne vsebine Primorskih novic.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
- Vsakodnevni dostop do zanimivih zgodb iz lokalnega in nacionalnega okolja.
- Podpora visokokakovostnemu novinarstvu.
- Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.