Vrtec Dutovlje praznuje 30 let
Vrtec Dutovlje, ki je enota vrtca Sežana, je v petek obeležil 30-letnico delovanja. V tem času je koristi predšolske vzgoje in varstva nudil 700 malčkom.
DUTOVLJE>“Spomnim se, da smo ob priložnostih, ko je bilo treba dokazati kvaliteto dela naših vrtcev, pomembne goste iz stroke in drugod vedno pripeljali prav v vrtec Dutovlje,” je številnim zbranim na prireditvi ob 30. obletnici ustanovitve Vrtca Dutovlje razgrnila svoje spomine Ivica Podgoršek, nekdanja ravnateljica Vrtca Sežana, ki sicer šteje 12 enot.
“V povprečju so vsi pohvalili tukajšnje posebno prijetno in spontano vzdušje. Nedvomno gre tu poleg dobrih sodelavk osrednja zahvala vzgojiteljici Magdi Tavčar, ki je bila vsa ta leta na čelu kolektiva,” je še dodala Podgorškova, ki sedaj vodi občinski odbor za kulturo, šolstvo in šport.
“Zanimivo je, da so sedaj pri nas že otroci naših nekdanjih varovancev, ki jih je bilo skupaj okrog 700. Naenkrat smo imeli tudi do 82 malčkov, sedaj pa jih je v štirih oddelkih 73, kar je največje še sprejemljivo število glede na normative,” je povedala Tavčarjeva, ki ima še devet strokovnih sodelavk.
Stavba je skoraj v celoti že prenovljena. “Pri našem delu je ugodno ne le to, da imamo dobre delovne razmere, temveč tudi to, da smo v neposredni bližini otrokom vedno zanimive narave,” je še dodala. Da dobro sodelujejo z bližnjo osnovno šolo je bilo očitno tudi na prireditvi, ki se je odvijala v avli šole, na njej pa so poleg malčkov nastopili učenci in domača glasbena skupina Zvita feltna, katere fantje so tudi nekoč obiskovali njim priljubljeni vrtec.
BM